Európske roky 

Účinné riadenie migrácie

alt

Európska komisia zverejnila prvé výsledky fungovania nového Rámca pre partnerstvo s tretími krajinami v oblasti migrácie. Len štyri mesiace od návrhu tento  nový prístup, ktorého základom je partnerstvo s krajinami pôvodu migrácie, začína prinášať prvé výsledky. Ide o prehĺbenie spolupráce s krajinami pôvodu, tranzitu a s cieľovými  krajinami. Pod úspech tohto prístupu sa podpísali úrad vysokej  predstaviteľky pre zahraničnú politiku, európske inštitúcie a členské štáty EÚ.

Čítať celý článok...

 

Migrácia a Slovensko


altDňa 21.10.2016 (piatok)Vás pozývame na seminár na tému "Migrácia a Slovensko", ktorý sa bude konať v Banskej Bystrici  v Robotníckom dome.

Seminár je určený pre každého kto sa zaujíma o danú tému. Hlavným hosťom seminára je Europoslanec Vladimír Maňka.

Robotnícky dom, Banská Bystrica  11:00 - 15:30

Tešíme sa na Vás.


Čítať celý článok...

 

Konzumácia ovocia a zeleniny v EÚ

alt

Koľko v EÚ zjeme ovocia a zeleniny?

Pri príležitosti Svetového dňa výživy (16. október) vydal Eurostat informácie o tom, ako sme na tom s  konzumáciou ovocia a zeleniny. Údaje sú za rok 2014. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča, aby jednotlivci skonzumovali aspoň 400g ovocia a zeleniny za deň (s výnimkou zemiakov a ďalších škrobovitých hľúz). Uvádza sa aj päť porcií.
Ukazuje sa, že jedna zo siedmych osôb vo veku 15+ rokov (14,1 %) skonzumuje aspoň päť porcií ovocia alebo zeleniny za deň, žiadne ovocie alebo zeleninu denne nekonzumuje až jedna osoba z troch (34,4 %).

Čítať celý článok...

 

Správy z EP: Finalisti Sacharovovej ceny za slobodu myslenia 2016

altSacharovova cena už má svojich troch finalistov. Do užšieho výberu sa na základe utorňajšieho hlasovania poslancov zahraničného a rozvojového výboru EP dostali Can Dündar a jeho spolupracovníci bojujúci za slobodu tlače v Turecku, vodca krymských Tatárov Mustafa Džemilev a jezídske aktivistky Nádia Murád Básí a Lamjá´ Hadží Bašár. O laureátovi tohto prestížneho ocenenia rozhodnú 27. októbra predseda EP a lídri politických skupín v Parlamente. Cena bude slávnostne odovzdaná 14. decembra počas plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.

Čítať celý článok...

 

Akadémia európskeho seniora 2016

alt

Súbor na stiahnutie (pdf dokument)

 

Svetový deň učiteľov

altPri príležitosti Svetového dňa učiteľov vydáva Eurostat údaje o zastúpení žien a mužov v tomto povolaní.
V roku 2014 pracovalo na základných školách v EÚ 2,1 milióna pedagogických pracovníkov. Z toho bolo 85 % žien (tj. 1,7 milióna učiteliek). Na stredných školách pôsobilo 3,6 milióna pedagogických pracovníkov, z toho 64 % boli ženy (2,3 milióna).

Čítať celý článok...

 

Európska noc výskumníkov 2016

altBanská Bystrica, 30.9.2016, piatok, 9:00 - 21:00, vstup voľný

Slávnostné otvorenie festivalu sa bude konať o 10:00 v prítomnosti organizátorov a partnerov podujatia.

V priestoroch obchodného centra Europa Shopping Centre uvidíte 27 vedeckých stánkov a prezentácií z Uniterzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Žilinskej univerzity, ale predstaví sa aj spoločnosť Granvia, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky, Energoland a viaceré výskumné ústavy SAV. V doobedných hodinách Vás v dvoch sálach Cinemaxu budú čakať zaujimavé vedecko-popularizačné prednášky.

Preštudujte si o programe viac:

 

Café Európa Banská Bystrica - Bratislavský samit a budúcnosť EÚ

altDňa 21.9.2016 (streda) sa v Banskej Bystrici koná prvá jesenná debata Café Európa. 


Témou bude zhodnotenie Bratislavského samitu, ktorý sa minulý týždeň konal v Bratislave v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Čítať celý článok...

 

Podujatie Zabudnuté Slovensko

alt

Bližšie informácie na: www.zabudnuteslovensko.sk/sk/

 

14. september 2016 - Prejav o stave Únie

altV stredu 14. septembra 2016 prednesie predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v Európskom parlamente prejav o stave Únie 2016.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie