Európske roky 

Doprava v EÚ

altEurópska komisia (20.11.2015) zverejnila druhé vydanie Hodnotiacej tabuľky dopravy v EÚ, ktorá porovnáva členské štáty v 29 dopravných kategóriách.

Jej cieľom je pomôcť členským štátom zlepšiť svoje vnútroštátne dopravné systémy tým, že ich upozorní na oblasti, ktoré si vyžadujú viac pozornosti a investícií. Na čele tohtoročnej tabuľky jeHolandsko s najlepšími výsledkami v 16 kategóriách. Za ním nasledujú Švédsko,Fínsko Spojené kráľovstvo a Dánsko.

Viac informácií:

Tlačová správa

Hodnotenie Slovenska

 

160,6 milióna EUR na podporu environmentálnych projektov

altEurópska komisia schválila finančnú podporu projektov v oblasti životného prostredia, prírody a ekologického rastu v Európe. Suma na spolufinancovanie vo výške 160,6 milióna EUR je určená na 96 nových projektov v 21 členských štátoch, vrátane Slovenska. Financovanie je súčasťou programu pre životné prostredie LIFE.

Na Slovensku bude z programu LIFE podporený projekt Dunajské luhy [Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ)], jeho cieľom je obnova prirodzených biotopov v dunajských luhoch a zavedenie trvalo udržateľného hospodárenia.

Zhrnutie projektu (dostupné v angličtine)

 

Zmení migračná kríza fungovanie EÚ? - diskusia Café Európa v BB

altDňa 19. novembra 2015 sa v Banskej Bystrici uskutočnila diskusia v rámci cyklu Café Európa na tému „Zmení migračná kríza fungovanie EÚ?“

Pozvanie do diskusie prijali Peter Terem a Vladimír Bilčík. Diskusiu viedol Patrik Kováč (SFPA).

Bližšie informácie a celú diskusiu môžete nájsť na: http://www.cafeeuropa.sk/index.php/bb/140-zmeni-migracna-kriza-fungovanie-eu

 

Správy z EÚ: V akom stave je Energetická únia?

altEurópska komisia (18. 10. 2015) predstavila balíček k projektu energetickej únie EÚ. Tvárou energetickej únie je podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Správa o stave energetickej úniehodnotí pokrok v budovaní energetickej únie založenej na piatich navzájom prepojených pilieroch a informuje o pripravovaných legislatívnych návrhoch na rok 2016. Obsahuje aj dokumenty ku všetkým 28 členským krajinám.

Čítať celý článok...

 

Európska cena Karola Veľkého pre mládež


altCieľom Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež je podporovať rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch európskej integrácie.

Čítať celý článok...

 

Euroscola 2016

altProgram Euroscola 2016

Do programu sa môžu zapojiť študenti ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku vo veku 16-18 rokov. Škola môže podľa svojich priorít určiť, či to budú všetci študenti od 16 do 18 rokov alebo len študenti niektorého ročníka.

UPOZORNENIE: Školy, ktoré sa zúčastnili pracovného dňa Euroscola v Štrasburgu v roku 2015, sa môžu zapojiť do súťaže, ale nebudú sa môcť zúčastniť pracovného dňa Euroscola v Štrasburgu v roku 2016.

Trvanie súťaže: 2. septembra 2015 – 20. novembra 2015

Čítať celý článok...

 

Srdce na dlani 2015 - Nominácie


altUbehol ďalší rok a opäť chceme oceniť úžasných ľudí, ktorí pracujú ako dobrovoľníci na množstve skvelých projektov. Udeľovanie ocenení pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky "Srdce na dlani 2015" sa tohto roku uskutoční 7. decembra.

Čítať celý článok...

 

Café Európa v Banskej Bystrici

altDňa 27.10. 2015 sa v Banskej Bystrici uskutočnila diskusia v rámci cyklu Café Európa na tému „Kto zodpovedá za informačnú bezpečnosť?“

Hosťami diskusie boli Jaroslav Naď, bezpečnostný analytik a Juraj Smatana, učiteľ a tiež aktivista. Moderátorom bol Patrik Kováč, analytik SFPA.

Bližšie informácie a celú diskusiu môžete nájsť na: http://www.cafeeuropa.sk/index.php/bb/136-kto-zodpoveda-za-informacnu-bezpecnost

 

Diskusia Café Európa 27.10.2015

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci so Slovak Foreign Policy Association, Ad hoc - Slovakia a Euro-Atlantic Center Vás srdečne pozýva na diskusiu pri kávičke a koláčiku o informačnej bezpečnosti a bezpečnosti informácií šírených cez internet.

Kto zodpovedá za informačnú bezpečnosť?

27.10.2015 18.30 h - 20.00 h

Záhrada - CNK - Banská Bystrica

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na podujatie Spolu o Európe, 5. november 2015

altZastúpenie Európskej komisie v SR Vás pozýva na podujatie Spolu o Európe, ktoré sa bude konať dňa 5. novembra 2015 o 17.00 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

Pozvanie na verejnú debatu o aktuálnych európskych témach prijali podpredseda Európskej komisie zodpovedný za euro a sociálny dialóg, pán Valdis Dombrovskis a minister hospodárstva Slovenskej republiky, pán Vazil Hudák. Podujatie otvorí prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Očakávame účasť niekoľko stoviek hostí zo Slovenska, ako aj z Rakúska, Maďarska a Českej republiky.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie