Európske roky 

Európska cena Karola Veľkého pre mládež


altCieľom Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež je podporovať rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch európskej integrácie.

Čítať celý článok...

 

Euroscola 2016

altProgram Euroscola 2016

Do programu sa môžu zapojiť študenti ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku vo veku 16-18 rokov. Škola môže podľa svojich priorít určiť, či to budú všetci študenti od 16 do 18 rokov alebo len študenti niektorého ročníka.

UPOZORNENIE: Školy, ktoré sa zúčastnili pracovného dňa Euroscola v Štrasburgu v roku 2015, sa môžu zapojiť do súťaže, ale nebudú sa môcť zúčastniť pracovného dňa Euroscola v Štrasburgu v roku 2016.

Trvanie súťaže: 2. septembra 2015 – 20. novembra 2015

Čítať celý článok...

 

Srdce na dlani 2015 - Nominácie


altUbehol ďalší rok a opäť chceme oceniť úžasných ľudí, ktorí pracujú ako dobrovoľníci na množstve skvelých projektov. Udeľovanie ocenení pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky "Srdce na dlani 2015" sa tohto roku uskutoční 7. decembra.

Čítať celý článok...

 

Café Európa v Banskej Bystrici

altDňa 27.10. 2015 sa v Banskej Bystrici uskutočnila diskusia v rámci cyklu Café Európa na tému „Kto zodpovedá za informačnú bezpečnosť?“

Hosťami diskusie boli Jaroslav Naď, bezpečnostný analytik a Juraj Smatana, učiteľ a tiež aktivista. Moderátorom bol Patrik Kováč, analytik SFPA.

Bližšie informácie a celú diskusiu môžete nájsť na: http://www.cafeeuropa.sk/index.php/bb/136-kto-zodpoveda-za-informacnu-bezpecnost

 

Diskusia Café Európa 27.10.2015

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci so Slovak Foreign Policy Association, Ad hoc - Slovakia a Euro-Atlantic Center Vás srdečne pozýva na diskusiu pri kávičke a koláčiku o informačnej bezpečnosti a bezpečnosti informácií šírených cez internet.

Kto zodpovedá za informačnú bezpečnosť?

27.10.2015 18.30 h - 20.00 h

Záhrada - CNK - Banská Bystrica

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na podujatie Spolu o Európe, 5. november 2015

altZastúpenie Európskej komisie v SR Vás pozýva na podujatie Spolu o Európe, ktoré sa bude konať dňa 5. novembra 2015 o 17.00 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave.

Pozvanie na verejnú debatu o aktuálnych európskych témach prijali podpredseda Európskej komisie zodpovedný za euro a sociálny dialóg, pán Valdis Dombrovskis a minister hospodárstva Slovenskej republiky, pán Vazil Hudák. Podujatie otvorí prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska. Očakávame účasť niekoľko stoviek hostí zo Slovenska, ako aj z Rakúska, Maďarska a Českej republiky.

Čítať celý článok...

 

Správy z Komisie: premiestňovanie uchádzačov o azyl

Európske riešenie utečeneckej krízy sa zhmotňuje v praxi

V Taliansku začína v praxi fungovať premiestňovanie uchádzačov o azyl na území Európskej únie. 9.10.2015 sa uskutočnil prvý let skupiny utečencov, ktorí budú z Ríma premiestnení do Švédska, aby tam mohli byť spracované ich žiadosti o azyl. Umožnenie tohto presunu je výsledkom intenzívnej práce talianskych a švédskych úradov, agentúry Frontex, špeciálnych vyslancov Európskej komisie a mnohých ďalších zainteresovaných strán.

Čítať celý článok...

 

Akadémia európskeho seniora 2015

alt

 

Medzinárodný deň seniorov

Pri príležitosti Medzinárodného dňa seniorov (1.10.2015) vydal Eurostat (štatistický úrad Európskej únie) aktuálne údaje týkajúce sa nárastu počtu seniorov.

Vychádza z neho, že do roku 2080 bude jeden z 8 obyvateľov EÚ mať 80 alebo viac rokov, to je dva krát viac ako súčasný stav.Na Slovensku je v súčasnosti v tomto veku najmenej ľudí v EÚ, prognózy ale ukazujú, že do roku 2080 sa dostaneme v tejto kategórii na čelo a podiel obyvateľov vo veku 80+ bude na Slovensku najvyšší v celej EÚ (16,3%).

Čísla ukazujú aj nárast čo sa týka očakávanej dĺžky ďalšieho života občanov vo veku 65 rokov. Tá je najvyššia vo Francúzsku a Španielsku. Takmer 20% ľudí v EÚ vo veku 65 a viac rokov je ohrozených chudobou alebo sociálnym vylúčením. Eurostat informuje aj o takzvaných strieborných "surferoch", čiže zmapoval úroveň využívania internetu a aktivity na sociálnych sieťach v prípade seniorov.

Podrobnosti v tlačovej správe tu (pdf dokument)

 

Finančná podpora riešenia utečeneckej krízy

Európska komisia navrhuje na riešenie utečeneckej krízy 1,7 miliardy EUR z finančných prostriedkov EÚ na roky 2015 a 2016.

Prostriedky sú určené na poskytnutie núdzovej pomoci najviac postihnutým členským štátom EÚ, na posilnenie personálu príslušných agentúr a poskytnutie humanitárnej pomoci v tretích krajinách.


Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie