Európske roky 

Bezpečnostná únia: priority na rok 2017 splnené

Európska komisia dnes predložila správu, ktorá mapuje už prijaté opatrenia na posilnenie bezpečnosti za posledný rok a zároveň načrtáva čo nás čaká v ďalšom roku.
Cieľom týchto opatrení, je posilniť bezpečnosť na vonkajších hraniciach EÚ, zlepšiť výmenu informácií medzi členskými štátmi, eliminovať priestor na pôsobenie teroristov a predchádzať radikalizácii.

Čítať celý článok...

 

Tlak na Volkswagen opraviť vozidlá poškodené v škandále s emisiami

Úrady EÚ na ochranu spotrebiteľa spolu s Európskou komisiou apelujú na spoločnosť Volkswagen aby neodkladne dokončila opravy všetkých automobilov, ktorých sa týka emisný škandál známy ako dieselgate. V nadväznosti na rozhovory, ktoré sa uskutočnili s komisárkou Jourovou v roku 2016, sa spoločnosť Volkswagen zaviazala opraviť všetky dotknuté automobily do jesene 2017.

Čítať celý článok...

 

13. septembra prednesie Juncker svoj tradičný prejav o stave Únie

V stredu 13. septembra 2017 prednesie predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker na pôde Európskeho parlamentu (EP) svoj tradičný prejav o stave Únie.

Viac informácií nájdete TU

Čítať celý článok...

 

POZVÁNKA NA BRÍFING k medzinárodnému workshopu Iniciatívy za otvorené vládnutie

Open Government Partnership (OGP, Iniciatíva za otvorené vládnutie), Ministerstvo spravodlivosti SR a Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti vás pozývajú na brífing k medzinárodnému workshopu o schránkových firmách a registroch konečných užívateľov výhod, ktorý sa koná v spolupráci s Alianciou Fair-play.

Brífing sa uskutoční vo štvrtok, 7.septembra 2017 o 12:00 v hoteli Bôrik na mieste konania workshopu za účasti:

- podpredsedníčky vlády a ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej

- riaditeľky Direktorátu Trestného súdnictva Alexandry Jour-Schroeder na Generálnom riaditeľstve pre spravodlivosť a spotrebiteľov Európskej komisie zodpovednej za prípravu opatrení proti praniu špinavých peňazí a transparentnosť vlastníctva firiem

- Thoma Townsenda z celosvetovej Správnej rady Iniciatívy pre otvorené vládnutie (OGP), ktorý v rade zastupuje vládu Veľkej Británie (jednej z prvých krajín sveta s verejne prístupným registrom konečných užívateľov výhod)

- Tonu Basu z Ústredia Iniciatívy pre otvorené vládnutie.

Čítať celý článok...

 

Vyhlásenie prvého podpredsedu Timmermansa a komisárky Jourovej k európskemu dňu spomienky na obete všetkých totalitných a autoritatívnych režimov

23. augusta, si pripomíname európsky deň spomienky na obete všetkých totalitných a autoritatívnych režimov. Spomíname na obete týchto režimov a opätovne zdôrazňujeme, že odmietame ideológie, na ktorých boli tieto režimy vystavané.

Dňa 23. augusta 1939 nacistické Nemecko a Sovietsky zväz podpísali pakt Molotov – Ribbentrop, ktorý znamenal začiatok jedného z najtemnejších období v nedávnych dejinách nášho kontinentu. Totalitné režimy v Európe obmedzovali slobody občanov, porušovali ich práva, pričom milióny občanov padli za obeť ich ideológii.

Čítať celý článok...

 

Stážujte v Európskom parlamente

Sledovať vytváranie európskej politiky zvnútra, naučiť sa o fungovaní EÚ, nájsť si nové kontakty a vyskúšať si, aké je to pracovať v medzinárodnom a multikultúrnom prostredí. Aj o tom je stážovanie v Európskom parlamente. Ak vás baví politika, chcete si rozšíriť obzory a obohatiť vaše CV, neváhajte a sa prihláste sa k nám na stáž. Na podanie prihlášky máte čas do 15. októbra.

Čítať celý článok...

 

44. ročník výstavy Agrokomplex, chýbať na ňom nebude ani Zastúpenie EK na Slovensku

Tento týždeň (17. – 20. augusta 2017) sa v Nitre uskutoční 44. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Okrem rôznych zaujímavostí prinášame aj sériu Diskusných stolov na aktuálne témy, ktoré hýbu agrorezortom. Pripravili sme ich v spolupráci s Agroinštitútom Nitra a Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou.

Čítať celý článok...

 

Fotografická súťaž: Dôstojný život pre všetkých

Ľudia ešte aj dnes, v 21. storočí, umierajú hladom. Ešte aj dnes veľa ľudí nedokáže zaistiť svojim rodinám čo i len základné potreby napriek dlhým hodinám ťažkej práce v zdravie, či dokonca život ohrozujúcich podmienkach. Aj dnes prichádza veľa drobných farmárov o živobytie, lebo ešte aj dnes ich pôdu zaberajú veľké pestovateľské spoločnosti. 

Čítať celý článok...

 

Eurobarometer: Dôvera v EÚ rastie, najväčšou hrozbou ostáva terorizmus

Rok po referende vo Veľkej Británii má čoraz viac ľudí v EÚ optimistický pohľad na budúcnosť Európskej únie, ukázal to najnovší Eurobarometer. Podľa výsledkov, ktoré včera predstavila Európska komisia, dosiahla dôvera v EÚ zatiaľ najvyššiu úroveň od roku 2010 – a podpora eura je väčšia ako kedykoľvek predtým od roku 2004.

Čítať celý článok...

 

Vyhlásenie prvého podpredsedu EK Timmermansa a komisárky Jourovej k Pamätnému dňu rómskeho holokaustu

2. augusta si Európska komisia pripomína Pamätný deň rómskeho holokaustu, aby si tak uctila pamiatku tisícok obetí rómskeho pôvodu, ktoré prišli o život počas druhej svetovej vojny.

Na tieto príšerné zločiny voči Rómom nesmieme nikdy zabudnúť. Mladšie generácie, ktorým sa tieto udalosti môžu zdať vzdialené, by o nich mali vedieť a mali by chápať, o akú tragédiu išlo. Prenasledovanie a diskriminácia nemajú v Európskej únii miesto. Tým, že si budeme pripomínať krivdy spáchané v minulosti, máme lepšie predpoklady budovať Európu zajtrajška, vychádzajúc z  našich spoločných, európskych hodnotách.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie