Európske roky 

Diskusie Café Európa na Pohode (v EUrópa stage)

altPočas festivalu v EUrópe prebehnú štyri špeciálne diskusie pod hlavičkou Café Európa.

piatok 12. júla 2013 - 12:00-12:50
Café Európa o myšlienkách hodných šírenia (v spolupráci s TEDxBratislava) – debatujú: Robert Roth, Jakub Ptačin, Dana Retová a Vlado Kaštier, moderuje: Dado Nagy

piatok 12. júla 2013 - 13:00-13:50
Café Európa: Pár zaujímavých prednášok o tom, ako sa to dá (inšpirované TEDxBratislava). séria štyroch zaujímavých miniprednášok v TED štýle. Illah van Oijen bude hovoriť o obnove starej tržnice v Bratislave, Vlado Šucha o občianskej vede, Tomáš Bokor sa pozrie na rozvojovú spoluprácu očami egoistu a Andrej Navojský očami bieleho mesiáša. 

sobota 13. júla 2013 - 12:00-12:50
Café Europa: PREKVAPENIE,   moderuje: Štefan Hríb

sobota 13. júla 2013 - 13:00- 13:50
Café Europa s  Karlom Schwarzenbergom, moderuje: Štefan Hríb

 

EUrópska Pohoda 2013

altOd 11. do 13. júla 2013 sa  opäť otvoria brány najväčšieho slovenského letného festivalu Po hoda a s ním aj náš EUrópa stage.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku je už po piatykrát partnerom festivalu Poho da. V st ane – EUrópa stage – sa môžete tešiť na koncerty populárnych hudobných skupín, divadelné a filmové predstavenia a v neposlednom rade na zaujímavé debaty.

 

Čítať celý článok...

 

Oznam o úprave otváracích hodín

altPočas obdobia  letných prázdnin (01. 07. 2013 - 31. 08. 2013) bude prevádzka informačnej kancelárie E urope Direct Banská Bystrica na Ekonomickej fakulte, Tajovského 10, 975 90 Banská Bystrica dočasne zatvorená.

V tomto období môžete využiť služby informačnej kancelárie na Skuteckého 13, 974  01 Banská Bystrica s otváracími hodinami:

Čítať celý článok...

 

Minifestival 7x7 v Banskej Bystrici

 alt 

 

Minifestival europskeho filmu 7x7

altPre všetkých, ktorí majú radi európske filmy, štartujeme 13. júna v siedmych slovenských mestách filmový festival 7x7. Tešíme sa na vás v Bratislave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Košiciach.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ - Slovensko získalo cenu za inováciu

altEK vyhlásila výsledky súťaže o európske ocenenie za inováciu vo verejnej správe.

Bolo ocenených deväť iniciatív - z Chorvátska, Fínska, Holandska, Portugalska, Slovenska, Španielska (dvaja víťazi), Švédska a Spojeného kráľovstva, pričom každá z nich získala sumu 100 000 EUR. Finančná odmena bude slúžiť na rozšírenie iniciatív. Víťazi predstavia svoje činnosti s cieľom replikovať a posilniť iniciatívy na ďalšej konferencii o inovácii, ktorá sa bude konať v roku 2014 v Bruseli.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ - Lotyšsko pripravené na euro od roku 2014

altKomisia konštatuje, že Lotyšsko dosiahlo vysoký stupeň udržateľného hospodárskeho zbližovania s eurozónou a navrhuje, aby Rada rozhodla o prijatí eura v Lotyšsku od 1. januára 2014.

Čítať celý článok...

 

Medzinárodný deň detí 2013 v Banskej Bystrici

altPozývame Vás na Medzinárodný deň detí do parku pod pamätníkom SNP v piatok 31.5.2013 od 10,00 hod.

Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica.

Tešíme sa na Vás :)

Plagát

 

Elektronická verejná správa

altPorovnávacia štúdia o elektronickej verejnej správe za rok 2013 (The eGovernment Benchmark 2012 study) sa uskutočnila medzi 28 000 používateľmi v 32 krajinách. Hlavnými zisteniami štúdie sú:

najpopulárnejšími službami bolo priznanie daní z príjmu (73 % požívateľov priznáva dane elektronicky), sťahovanie alebo zmena adresy (57 %) a prihlasovanie sa do vyššieho vzdelávania a/alebo žiadosti o študentské štipendiá (56 %).

zatiaľ čo 54 % opýtaných stále uprednostňovalo osobný kontakt alebo iné tradičné spôsoby, prinajmenšom 30 % z nich naznačilo, že by mohli byť stálymi používateľmi elektronickej verejnej správy, ak by boli poskytované relevantnejšie služby.

47 % používateľov elektronickej verejnej správy získalo od elektronických služieb, čo potrebovali, 46 % získalo želané výsledky iba čiastočne.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ: Zdravie včiel

alt1. decembra v celej EÚ nadobudnú účinnosť obmedzenia používania pesticídov

Európska komisia rozhodla o obmedzení používania troch pesticídov z rodiny neonikotinoidov (klotianidínu, imidaklopridu a tiametoxámu). Tieto látky majú zničujúci dopad na populáciu včiel v Európe. Obmedzenie začne platiť od 1. decembra 2013 a najneskôr do dvoch rokov sa opätovne preskúma.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie