Európske roky 

Víťazstvo v súťaži Mladý Európan 2013 obhájili gymnazisti zo Spišskej Novej Vsi

 

altV kongresovej sále š.p. Agroinštitút Nitra konal už ôsmy ročník vedomostnej súťaže pre stredoškolských študentov Mladý Európan. Sedemnásteho mája si v Nitre svoje sily zmeralo 13 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Tí do finálového národného kola postúpili ako víťazi regionálnych kôl súťaže, ktoré sa konali na celom Slovensku v priebehu apríla.

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na medzinárodnú vedeckú konferenciu

altPozývame Vás na konferenciu Determinanty sociálneho rozvoja:Sociálna ekonomika ako priestor podpory európskeho občianstva

XI. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie a kolokvia, ktorú realizuje Ekonomická fakulta UMB v spolupráci s REIC Banská Bystrica a ďalšími partnermi.

23. – 24.  máj  2013, Ekonomická fakulta UMB

Konferencia sa koná v rámci Európskeho roka občanov 2013

Hlavné tematické oblasti:

Sociálna ekonomika ako kreatívny priestor sociálnej inklúzie, Sociálne podnikanie a podpora európskeho občianstva, Verejné služby a občianska sebarealizácia, Dobrovoľníctvo a formovanie občianstva, Príklady dobrej praxe

V rámci konferencie bude prezentácia výrobkov sociálnych podnikov, chránených dielní a zariadení sociálnych služieb spojená s ich predajom.

Pozvánka a Program

 

Debata Café Európa v máji!

altV Európe silnie nacionalizmus

Máj 2013

Banská Bystrica: 21.05.2013 (utorok) o 17:00, Positivo Café, Dolná 9

Keď ľudia strácajú svoje sociálne istoty, začínajú hľadať vinníkov, ktorí môžu za ich nižší životný štandard.

Čítať celý článok...

 

Občianstvo EÚ: Komisia navrhuje 12 nových opatrení na posilnenie občianskych práv

altPráve pri príležitosti Dňa Európy vyšla správa o občianstve na rok 2013. Tento rok je celý venovaný občanom EÚ a ich právam. V správe sa hovorí o tom, v akých oblastiach práva občanov do budúcna vylepšíme. Prichádzame s 12 konkrétnymi návrhmi.

Čítať celý článok...

 

Národné kolo súťaže Mladý Európan 2013

altV piatok 17. mája vyvrcholí v Nitre ôsmy ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania.

Čítať celý článok...

 

Žlté ruže a Deň Európy v Banskej Bystrici

altPozvánka

Vo štvrtok, 9. mája 2013, budú milióny Európanov oslavovať Deň Európy. Pridajte s k nim v Banskej Bystrici! Zaujímavý program pre malých aj veľkých sa bude konať počas dňa na Námestí SNP a v Europa Shopping Center.

Program osláv sa začne na banskobystrickom Námesti SNP, kde budú dobrovoľníci rozdávať žlté ruže - symbol osláv Dňa Európy. O 11:15 sa k nim pridajú primátor mesta, Peter Gogola a riaditeľ REIC Banská Bystrica, Peter Pisár. Centrum mesta sa stane aj dejiskom súťaže, ktorú pre deti pripravilo Centrum voľného času Junior.

Zároveň v Europa Shopping Centrum budú počas celého dňa prebiehať sprievodné akcie. Pre všetkých návštevníkov pripravený bohatý informačný a kultúrny program. Informácie o dianí, možnostiach a príležitostiach v Európskej únii, ako aj o aktivitách pre mladých ľudí, budú v informačných stánkoch Europe Direct Banská Bystrica, Eurodesk, KomPrax, Mládež v akcií (IUVENTA) a ďalších partnerov podujatia.

Banskobystričania sa môžu tešiť na kultúrny program, v ktorom sa predstavia tanečníci, hudobníci, svoje aktivity predvedú členovia organizácie Art Kruh, pripravené sú súťaže a kvízy, ako aj vyhodnotenie fotografickej súťaže pre mladých EuroFotoMaratón.

 

Výsledky regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2013

altDňa 12.04.2013 sa v priestoroch Slávnostnej auly na Ekonomickej fakulte UMB, Tajovského 10, 975 90 Banská Bystrica uskutočnilo regionálne kolo 7. ročníka súťaže Mladý Európan.

Záštitu nad tohtoročnou súťažou prebrali podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič a vedúci zastúpenia Európskej komisie v SR Dušan Chrenek.

Čítať celý článok...

 

Chorvátsko je pripravené stať sa členom EÚ v júli

 

altChorvátsko je na dobrej ceste stať sa 1. júla 28. členským štátom Európskej únie, uvádza sa v poslednom uznesení monitorujúcom pokrok Záhrebu pred naplánovaným vstupom krajiny do EÚ. Poslanci vyzdvihli silu a zrelosť chorvátskej demokracie a sociálneho trhového hospodárstva. ako aj schopnosť plniť si záväzky vyplývajúce krajine z členstva v EÚ. Poslanci zároveň vyzvali zostávajúce dva členské štáty, ktoré doteraz neratifikovali chorvátsku prístupovú zmluvu, aby tak urobili čo najskôr.

Čítať celý článok...

 

Debata Café Európa v apríli!

altEurópska únia musí zachrániť Cyprus!

Apríl  2013

Banská Bystrica: 16.04.2013 (utorok) o 17:00, Positivo Café, Dolná 9

Sporitelia na Cypre prehltli trpku slinu, keď im vláda s cieľom ozdraviť bankový sektor zdanila na nátlak "trojky" časť uložených vkladov. Nervozitu pred bankomatmi nahradil pocit oklamania a potupenia. Doteraz sa politici snažili uchrániť sporiteľov, ale na Cypre sa tomu urobil koniec. Otvorila sa pandorina skrinka? Nastanú turbulencie kvôli presunu kapitálu do bezpečných krajín? Náš bankový systém, ktorý sme si už raz draho zasponzorovali, je zatiaľ v dobrej kondícii. Kto nám ale teraz zaručí, že sa zahraničné materské banky nebudú sanovať cez naše dcérske? Stála vôbec Európskej únii takáto záchrana malého Cyprus za toľké neistoty? Nebolo by lepšie, či dokonca lacnejšie vylúčiť ho z Eurozóny a nechať ho jednoducho radšej padnúť na kolená?

Príďte diskutovať

Viac info na http://cafeeuropa.sk/tema-aktualna.htm

 

EuroFotoMaraton - fotografická súťaž pre mladých ľudí

altIde o súťaž, ktorú realizuje informačná sieť Eurodesk na Slovensku v spolupráci s Regionálnym Európskym Informačným Centrom v Banskej Bystrici od 1. apríla do 5. mája 2013.

Podstatou súťaže je vytvoriť fotografickú mozaiku Európy z už existujúcich autorských fotografií, ktoré vznikali spontánne, bez toho, aby boli robené pre súťaž. Každý súťažiaci môže poslať maximálne tri fotografie, z rôznych kútov Európy, ktoré v minulosti navštívil – nezáleží na tom, či už to budú autorské fotografie svetoznámych miest a pamiatok, alebo odľahlých dediniek a prírodných krás starého kontinentu. Európa je krásna a zaujímavá, chceme ju spoznávať aj prostredníctvom fotografií mladých ľudí. Náhľady fotografií budú postupne umiestňované do mapy Európy a zverejňované na Facebooku IUVENTY. Podarí sa nám fotografiami zaplniť kompletne celú mapu Európy? Sami sme zvedaví! Mená víťazov a zároveň aj majiteľov hodnotných cien budú oznámené 9. mája 2013 popoludní priamo na podujatí Deň Európy 2013 v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici.

Podrobnosti o súťaži nájdete na: http://www.iuventa.sk/sk/Eurodesk/Novinky/Sutaz-EuroFotoMaraton.alej

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie