Európske roky 

EuroFotoMaraton - fotografická súťaž pre mladých ľudí

altIde o súťaž, ktorú realizuje informačná sieť Eurodesk na Slovensku v spolupráci s Regionálnym Európskym Informačným Centrom v Banskej Bystrici od 1. apríla do 5. mája 2013.

Podstatou súťaže je vytvoriť fotografickú mozaiku Európy z už existujúcich autorských fotografií, ktoré vznikali spontánne, bez toho, aby boli robené pre súťaž. Každý súťažiaci môže poslať maximálne tri fotografie, z rôznych kútov Európy, ktoré v minulosti navštívil – nezáleží na tom, či už to budú autorské fotografie svetoznámych miest a pamiatok, alebo odľahlých dediniek a prírodných krás starého kontinentu. Európa je krásna a zaujímavá, chceme ju spoznávať aj prostredníctvom fotografií mladých ľudí. Náhľady fotografií budú postupne umiestňované do mapy Európy a zverejňované na Facebooku IUVENTY. Podarí sa nám fotografiami zaplniť kompletne celú mapu Európy? Sami sme zvedaví! Mená víťazov a zároveň aj majiteľov hodnotných cien budú oznámené 9. mája 2013 popoludní priamo na podujatí Deň Európy 2013 v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici.

Podrobnosti o súťaži nájdete na: http://www.iuventa.sk/sk/Eurodesk/Novinky/Sutaz-EuroFotoMaraton.alej

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na regionálnu konferenciu

Pozývame Vás na regionálnu konferenciu, ktorú organizuje Regionálne európske informačné centrum Banská Bystrica v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom,

„Aktuálne trendy a ďalšie smerovanie vidieckeho cestovného ruchu

v banskobystrickom kraji

dňa 10. apríla 2013 v čase od 9,00 do 14,00 hod.

na Ekonomickej fakulte UMB, Tajovského 10, Banská Bystrica.

 alt

 

Recyklujeme málo - ako nakladať s odpadom

altKaždý Európan ročne vyprodukuje viac ako 500 kg komunálneho odpadu, z toho vyše tretina putuje rovno na skládky. Niektorým členským štátom sa darí recyklovať alebo kompostovať približne 60 % svojho komunálneho odpadu, iné, vrátane Slovenska, s tým majú problémy. Podľa údajov z roku 2010 Slováci vyprodukujú na hlavu ročne 333 kg komunálneho odpadu, z toho ide až 81% na skládky, recyklujeme 4% a kompostujeme iba 5%.

Čítať celý článok...

 

Rok 2012 - najmenej smrteľných úrazov na cestách

altÚmrtnosť na cestách v celej EÚ v roku 2012 poklesla o 9 %. Podľa aktuálnych údajov, bolo v roku 2012 v cestnej premávke krajín EÚ usmrtených najmenej ľudí, odkedy sa tieto údaje začali zhromažďovať.

Zo štatistík vyplýva, že v počte úmrtí na cestách pretrvávajú medzi jednotlivými krajinami EÚ významné rozdiely. Slovensko v posledných rokoch kopíruje európsky priemer.

Čítať celý článok...

 

Debata Café Európa v marci!

altAj ty môžeš zmeniť svet!

Marec 2013

Banská Bystrica: 19.03.2013 (utorok) o 17:00, Positivo Café, Dolná 9, Vladimír Pirošík(spolupracovník Transparency International Slovensko), Sanja Nikolov (občianska aktivistka - Občianska iniciatíva Zvolen-Západ)

Príďte diskutovať

Viac info na http://cafeeuropa.sk/tema-aktualna.htm

 

Zapojte sa do vedomostnej súťaže "Mladý Európan 2013"

altZastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok už ôsmy ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ: Koniec testovania kozmetiky na zvieratách!

altDo platnosti vstupuje úplný koniec testovania kozmetiky na zvieratách. Oddnes sa v EÚ nesmie na trh uvádzať kozmetika, ktorá bola testovaná na zvieratách. Pravidlá vychádzajú z presvedčenia, že potreba vývoja kozmetiky neospravedlňuje testovanie na zvieratách.

Čítať celý článok...

 

Migranti v Európe - prínos migrantov v súčasnej európskej spoločnosti

altSúťaž je určená študentom nad 18 rokov, ktorí študujú na škole so zameraním na umenie/grafiku/komunikáciu v ktoromkoľvek členskom štáte EÚ a v Chorvátsku.

Školy môžu prezentovať diela v 3 kategóriách - plagát, fotografia, video. Každá škola môže predložiť jedno alebo viacero diel v 1 alebo viacerých kategóriách.

Čítať celý článok...

 

Nový symbol na liekoch

alt▼ - tento symbol sa čoskoro objaví na príbalových letákoch niektorých liekov predávaných v EÚ.

Pacientov a zdravotníkov bude informovať o tom, že daný liek je predmetom ďalšieho monitorovania, text letáka bude obsahovať odporúčanie, aby nečakané nežiaduce účinky užívatelia nahlásili prostredníctvom vnútroštátnych oznamovacích systémov.

Čítať celý článok...

 

Čo s plastovým odpadom?

altJeremy Irons a európsky komisár pre životné prostredie Janez Potocnik, otvorili diskusiu o budúcnosti boja s plastovým odpadom.

Plasty sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, sú odolné a všestranne využiteľné. Čo však s nimi keď doslúžia? Plastový odpad a jeho dopad na životné prostredie je problém, o ktorom sa hovorí roky a efektívne riešenie stále hľadáme.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie