Európske roky 

Správy z EÚ - Lotyšsko pripravené na euro od roku 2014

altKomisia konštatuje, že Lotyšsko dosiahlo vysoký stupeň udržateľného hospodárskeho zbližovania s eurozónou a navrhuje, aby Rada rozhodla o prijatí eura v Lotyšsku od 1. januára 2014.

Čítať celý článok...

 

Medzinárodný deň detí 2013 v Banskej Bystrici

altPozývame Vás na Medzinárodný deň detí do parku pod pamätníkom SNP v piatok 31.5.2013 od 10,00 hod.

Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica.

Tešíme sa na Vás :)

Plagát

 

Elektronická verejná správa

altPorovnávacia štúdia o elektronickej verejnej správe za rok 2013 (The eGovernment Benchmark 2012 study) sa uskutočnila medzi 28 000 používateľmi v 32 krajinách. Hlavnými zisteniami štúdie sú:

najpopulárnejšími službami bolo priznanie daní z príjmu (73 % požívateľov priznáva dane elektronicky), sťahovanie alebo zmena adresy (57 %) a prihlasovanie sa do vyššieho vzdelávania a/alebo žiadosti o študentské štipendiá (56 %).

zatiaľ čo 54 % opýtaných stále uprednostňovalo osobný kontakt alebo iné tradičné spôsoby, prinajmenšom 30 % z nich naznačilo, že by mohli byť stálymi používateľmi elektronickej verejnej správy, ak by boli poskytované relevantnejšie služby.

47 % používateľov elektronickej verejnej správy získalo od elektronických služieb, čo potrebovali, 46 % získalo želané výsledky iba čiastočne.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ: Zdravie včiel

alt1. decembra v celej EÚ nadobudnú účinnosť obmedzenia používania pesticídov

Európska komisia rozhodla o obmedzení používania troch pesticídov z rodiny neonikotinoidov (klotianidínu, imidaklopridu a tiametoxámu). Tieto látky majú zničujúci dopad na populáciu včiel v Európe. Obmedzenie začne platiť od 1. decembra 2013 a najneskôr do dvoch rokov sa opätovne preskúma.

Čítať celý článok...

 

Víťazstvo v súťaži Mladý Európan 2013 obhájili gymnazisti zo Spišskej Novej Vsi

 

altV kongresovej sále š.p. Agroinštitút Nitra konal už ôsmy ročník vedomostnej súťaže pre stredoškolských študentov Mladý Európan. Sedemnásteho mája si v Nitre svoje sily zmeralo 13 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Tí do finálového národného kola postúpili ako víťazi regionálnych kôl súťaže, ktoré sa konali na celom Slovensku v priebehu apríla.

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na medzinárodnú vedeckú konferenciu

altPozývame Vás na konferenciu Determinanty sociálneho rozvoja:Sociálna ekonomika ako priestor podpory európskeho občianstva

XI. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie a kolokvia, ktorú realizuje Ekonomická fakulta UMB v spolupráci s REIC Banská Bystrica a ďalšími partnermi.

23. – 24.  máj  2013, Ekonomická fakulta UMB

Konferencia sa koná v rámci Európskeho roka občanov 2013

Hlavné tematické oblasti:

Sociálna ekonomika ako kreatívny priestor sociálnej inklúzie, Sociálne podnikanie a podpora európskeho občianstva, Verejné služby a občianska sebarealizácia, Dobrovoľníctvo a formovanie občianstva, Príklady dobrej praxe

V rámci konferencie bude prezentácia výrobkov sociálnych podnikov, chránených dielní a zariadení sociálnych služieb spojená s ich predajom.

Pozvánka a Program

 

Debata Café Európa v máji!

altV Európe silnie nacionalizmus

Máj 2013

Banská Bystrica: 21.05.2013 (utorok) o 17:00, Positivo Café, Dolná 9

Keď ľudia strácajú svoje sociálne istoty, začínajú hľadať vinníkov, ktorí môžu za ich nižší životný štandard.

Čítať celý článok...

 

Občianstvo EÚ: Komisia navrhuje 12 nových opatrení na posilnenie občianskych práv

altPráve pri príležitosti Dňa Európy vyšla správa o občianstve na rok 2013. Tento rok je celý venovaný občanom EÚ a ich právam. V správe sa hovorí o tom, v akých oblastiach práva občanov do budúcna vylepšíme. Prichádzame s 12 konkrétnymi návrhmi.

Čítať celý článok...

 

Národné kolo súťaže Mladý Európan 2013

altV piatok 17. mája vyvrcholí v Nitre ôsmy ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania.

Čítať celý článok...

 

Žlté ruže a Deň Európy v Banskej Bystrici

altPozvánka

Vo štvrtok, 9. mája 2013, budú milióny Európanov oslavovať Deň Európy. Pridajte s k nim v Banskej Bystrici! Zaujímavý program pre malých aj veľkých sa bude konať počas dňa na Námestí SNP a v Europa Shopping Center.

Program osláv sa začne na banskobystrickom Námesti SNP, kde budú dobrovoľníci rozdávať žlté ruže - symbol osláv Dňa Európy. O 11:15 sa k nim pridajú primátor mesta, Peter Gogola a riaditeľ REIC Banská Bystrica, Peter Pisár. Centrum mesta sa stane aj dejiskom súťaže, ktorú pre deti pripravilo Centrum voľného času Junior.

Zároveň v Europa Shopping Centrum budú počas celého dňa prebiehať sprievodné akcie. Pre všetkých návštevníkov pripravený bohatý informačný a kultúrny program. Informácie o dianí, možnostiach a príležitostiach v Európskej únii, ako aj o aktivitách pre mladých ľudí, budú v informačných stánkoch Europe Direct Banská Bystrica, Eurodesk, KomPrax, Mládež v akcií (IUVENTA) a ďalších partnerov podujatia.

Banskobystričania sa môžu tešiť na kultúrny program, v ktorom sa predstavia tanečníci, hudobníci, svoje aktivity predvedú členovia organizácie Art Kruh, pripravené sú súťaže a kvízy, ako aj vyhodnotenie fotografickej súťaže pre mladých EuroFotoMaratón.

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie