Európske roky 

Júnová diskusia "Európa: čas šetrenia alebo rastu?" v Banskej Bystrici

alt

Piate diskusné podujatie v roku 2012 pod názvom Café Európa sa v Banskej Bystrici konalo 11. júna 2012 v Klube 77 (Horná 54).

Téma: " Európa: čas šetrenia alebo rastu?"

Hlavní účastníci diskusie: Michal Havran (publicista, zakladateľ a šéfredaktor portálu Jetotak.sk), Juraj Karpiš (predseda a analytik Inštitútu ekonomických a sociálnych štúdii – INESS. Celú diskusiu moderoval Braňo Dobšinský

 Foto z diskusie môžete nájsť na http://cafeeuropa.sk/fotogaleria/2012-06-bb.htm

 

Správy z EÚ: Bude vaše mesto Európskym hlavným zeleným mestom na rok 2015?

altKomisia vyhlásila súťaž v snahe nájsť mesto, ktoré získa titul Európske hlavné zelené mesto na rok 2015. Ocenením Európske hlavné zelené mesto sa uznávajú mestá, ktoré sú príkladom ekologického mestského prostredia a môžu slúžiť ako vzor a inšpirovať iné mestá. Výročné ocenenie má prispieť k tomu, aby sa európske mestá stali príťažlivejšími a zdravými mestami – „vhodnými pre život“. Tri hlavné ciele ocenenia sú, oceniť mestá, ktoré dosahujú dobré výsledky pri plnení ambicióznych cieľov v oblasti životného prostredia, motivovať mestá, aby sa zaviazali plniť ambiciózne ciele budúceho zlepšovania životného prostredia a udržateľného rozvoja, ako aj byť vzorom a inšpiráciou pre iné mestá a podporovať uplatňovanie najlepších postupov a skúseností vo všetkých ostatných mestách Európy.

Tlačová správa na stiahnutie (doc)

 

Súťaž Eurodesk foto moment - zmena e-mailovej adresy

altEurodesk Slovensko rozbieha fotografickú súťaž „Eurodesk foto moment“, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie mladých ľudí o prítomnosti našich spolupracujúcich subjektov v ich regióne/meste. Mladí ľudia môžu vyhrať zaujímavé ceny.

Do súťaže, sa môže zapojiť každý vo veku 15 – 30 rokov, kto v stanovenom termíne pošle fotku/ obraz spĺňajúcu podmienky súťaže.

POZOR ZMENA E-MAILOVEJ ADRESY - Pošli e-mail, ktorý bude obsahovať súťažnú fotografiu, priezvisko, meno a telefónne číslo na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Uzávierka prihlášok fotografií do súťaže: štvrtok 21. jún 2012 o 23:59:59

Vyhlásenie víťazov: pondelok 25. jún 2012

 

Súťaž Generácia 1992

altDávame Vám do pozornosti Súťaž GENERÁCIA 1992.

V rámci podujatí pri príležitosti 20. výročia jednotného trhu a najmä týždňa jednotného trhu uskutočňuje GR pre vnútorný trh súťaž určenú dvadsaťročným mladým ľuďom s názvom „Generácia 1992“, ktorá bude prebiehať od apríla do septembra 2012. Cieľom súťaže je okrem vytvárania povedomia o jednotnom európskom trhu medzi mladými Európanmi podnietiť úvahy a diskusiu o úlohe jednotného trhu v každodennom živote mladých ľudí. 

Základné informácie (na stiahnutie v pdf formáte)

Bližšie inormácie nájdete aj na http://www.generation1992.eu/en/content/press_room - vpravo hore výber jazyka (slovenčina).

 

Café Európa v júni

alt

Touto cestou by sme Vás radi pozvali na júnové kolo diskusného podujatia Café Európa 2012, ktoré bude tentoraz na tému: " Európa: čas šetrenia alebo rastu?", ktoré sa bude konať:


Banská Bystrica - 11. 6. 2012 (pondelok) o 17:00, Klub 77, Horná 54

Viac informácií na: http://cafeeuropa.sk/#07

Plagát na stiahnutie

 

Čítať celý článok...

 

Deň mesta Banská Bystrica - 8. júna 2012

altPozývame Vás na Deň mesta Banská Bystrica v piatok 8. júna 2012 od 14,00 hod.

Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica Na Hrade (za Barbakanom).

Tešíme sa na Vás :)

Plagát na stiahnutie 

 

 

V Tatrách sa skončil Mladý Európan 2012, víťazstvo putuje do Spišskej Novej Vsi

alt

(Vysoké Tatry – Štrbské Pleso, 2. júna 2012)

V kongresovej sále Hotela Patria**** vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa počas víkendu konal už siedmy ročník vedomostnej súťaže pre stredoškolských študentov Mladý Európan. Druhého júna si v Tatrách svoje sily zmeralo 11 súťažiacich družstiev zo stredných škôl z celého Slovenska. Tí do finálového národného kola postúpili ako víťazi regionálnych kôl súťaže, ktoré sa konali na celom Slovensku v priebehu apríla.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ: Tipy fanúšikom cestujúcim na EURO 2012

altTýždeň pred začiatkom majstrovstiev sveta vo futbale EÚ a UEFA spoločne zahájili informačnú kampaň určenú všetkým fanúšikom, ktorí sa chystajú na tohtoročné EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine.

Čítať celý článok...

 

MDD 2012 v Banskej Bystrici - pozvánka

altPozývame Vás na Medzinárodný deň detí na Námestie SNP a nádvorie Radnice v piatok 1.6.2012 od 14,00 hod.

Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica na Námestí SNP.

Tešíme sa na Vás :)

Plagát

 

Správy z EÚ: Svetový deň bez tabaku 2012

altMenej tabaku a tabakových výrobkov

31. máj - Svetový deň bez tabaku

Pri tejto príležitosti Európska komisia zverejní štúdiu o názoroch na tabak. Tabak je najčastejšou príčinou úmrtia v EÚ, ktorému sa dá predísť. Každoročne zapríčiňuje približne 700 000 predčasných úmrtí v EÚ.

V priemere 60 % občanov súhlasí, aby boli zavedené opatrenia, vďaka ktorým budú tabak a tabakové výrobky menej zviditeľňované a atraktívne. Najvyššiu podporu (76%) má umiestňovanie obrázkových varovaní na krabičky, hneď po nich nasleduje zvyšovanie daní z týchto produktov. Tabakové výrobky by sa v obchodoch mali dávať na málo viditeľné miesta, alebo by sa malo obmedziť používanie atraktívnych aróm a farbív.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie