Európske roky 

Svetový deň učiteľov

altPri príležitosti Svetového dňa učiteľov vydáva Eurostat údaje o zastúpení žien a mužov v tomto povolaní.
V roku 2014 pracovalo na základných školách v EÚ 2,1 milióna pedagogických pracovníkov. Z toho bolo 85 % žien (tj. 1,7 milióna učiteliek). Na stredných školách pôsobilo 3,6 milióna pedagogických pracovníkov, z toho 64 % boli ženy (2,3 milióna).

Čítať celý článok...

 

Európska noc výskumníkov 2016

altBanská Bystrica, 30.9.2016, piatok, 9:00 - 21:00, vstup voľný

Slávnostné otvorenie festivalu sa bude konať o 10:00 v prítomnosti organizátorov a partnerov podujatia.

V priestoroch obchodného centra Europa Shopping Centre uvidíte 27 vedeckých stánkov a prezentácií z Uniterzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Žilinskej univerzity, ale predstaví sa aj spoločnosť Granvia, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky, Energoland a viaceré výskumné ústavy SAV. V doobedných hodinách Vás v dvoch sálach Cinemaxu budú čakať zaujimavé vedecko-popularizačné prednášky.

Preštudujte si o programe viac:

 

Café Európa Banská Bystrica - Bratislavský samit a budúcnosť EÚ

altDňa 21.9.2016 (streda) sa v Banskej Bystrici koná prvá jesenná debata Café Európa. 


Témou bude zhodnotenie Bratislavského samitu, ktorý sa minulý týždeň konal v Bratislave v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Čítať celý článok...

 

Podujatie Zabudnuté Slovensko

alt

Bližšie informácie na: www.zabudnuteslovensko.sk/sk/

 

14. september 2016 - Prejav o stave Únie

altV stredu 14. septembra 2016 prednesie predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v Európskom parlamente prejav o stave Únie 2016.

Čítať celý článok...

 

Internetová súťaž „Zaujímavosti na tému: EURÓPA A SVET – Slovensko a Slováci v Európe“

altEurope Direct Trebišov pripravilo internetovú súťaž „Zaujímavosti na tému: EURÓPA A SVET – Slovensko a Slováci v Európe“.

Súťaž je určená predovšetkým pre žiakov stredných škôl, stredných odborných škôl a odborných učilíšť na celom Slovensku.

Čítať celý článok...

 

Európska únia vytvára takmer štvrtinu svetového HDP a patrí medzi regióny s najvyšším HDP na obyvateľa

altPri príležitosti rokovaní klubu dvadsiatich najsilnejších svetových ekonomík G20 v čínskom Hangzhou zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat nasledujúce údaje:

Čítať celý článok...

 

Dnešné správy z Komisie: EÚ významne prispela k záverom G20

altEurópska únia je po boku svojich členských štátov Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska a Talianska riadnym členom G20 a na rokovaniach ju zastupujú predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda Európskej rady Donald Tusk.

Čítať celý článok...

 

Kremnické gagy 2016

altV dňoch od 26. do 28. augusta 2016, sa uskutoční 36. ročník Európskeho Festivalu humoru a satiry - Kremnické Gagy, ktorý už tradične láka divákov a umelcov z celej Európy.

Čítať celý článok...

 

Agrokomplex 2016 v Nitre


altTento víkend (18. – 21. augusta 2016) sa v Nitre uskutoční 43. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Okrem rôznych zaujímavostí prinášame aj sériu Diskusných stolov na aktuálne témy, ktoré hýbu agrorezortom.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie