Európske roky 

Správy z EÚ: Tipy fanúšikom cestujúcim na EURO 2012

altTýždeň pred začiatkom majstrovstiev sveta vo futbale EÚ a UEFA spoločne zahájili informačnú kampaň určenú všetkým fanúšikom, ktorí sa chystajú na tohtoročné EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine.

Čítať celý článok...

 

MDD 2012 v Banskej Bystrici - pozvánka

altPozývame Vás na Medzinárodný deň detí na Námestie SNP a nádvorie Radnice v piatok 1.6.2012 od 14,00 hod.

Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica na Námestí SNP.

Tešíme sa na Vás :)

Plagát

 

Správy z EÚ: Svetový deň bez tabaku 2012

altMenej tabaku a tabakových výrobkov

31. máj - Svetový deň bez tabaku

Pri tejto príležitosti Európska komisia zverejní štúdiu o názoroch na tabak. Tabak je najčastejšou príčinou úmrtia v EÚ, ktorému sa dá predísť. Každoročne zapríčiňuje približne 700 000 predčasných úmrtí v EÚ.

V priemere 60 % občanov súhlasí, aby boli zavedené opatrenia, vďaka ktorým budú tabak a tabakové výrobky menej zviditeľňované a atraktívne. Najvyššiu podporu (76%) má umiestňovanie obrázkových varovaní na krabičky, hneď po nich nasleduje zvyšovanie daní z týchto produktov. Tabakové výrobky by sa v obchodoch mali dávať na málo viditeľné miesta, alebo by sa malo obmedziť používanie atraktívnych aróm a farbív.

Čítať celý článok...

 

Májová diskusia "Poradíme si s korupciou alebo ona s nami?" v Banskej Bystrici

altŠtvrté diskusné podujatie v roku 2012 pod názvom Café Európa sa v Banskej Bystrici konalo 21. mája 2012 v Klube 77 (Horná 54).

Téma: "Poradíme si s korupciou alebo ona s nami?"

Hlavní účastníci diskusie: Vladimír Pirošík (spolupracovník Transparency International Slovensko), Daniel Vražda (novinár a publicista). Celú diskusiu moderoval Braňo Dobšinský


Foto z diskusie môžete nájsť na http://cafeeuropa.sk/fotogaleria/2012-05-bb.htm

 

Správy z EÚ: Slovenský ekoprojekt medzi víťazmi

altŽivotné prostredie:EÚ oznámila držiteľov ocenení pre podnikateľov za ochranu životného prostredia za rok 2012

Brusel, 24. máj 2012 – Európsky komisár pre životné prostredie Janez Potočnik vyhlásil na slávnostnom večernom podujatí v rámci Zeleného týždňa víťazov európskych ocenení pre podnikateľov za ochranu životného prostredia (European Business Awards for the Environment, EBAE) za rok 2012.Päť ocenených subjektov získalo uznanie za svoj prínos k udržateľnému rozvoju v týchto kategóriách:inovácie v oblasti riadenia, produktov a postupov, medzinárodná obchodná spolupráca, podnikanie a biodiverzita.V roku 2012 ocenenie získali: Marks & Spencer (Spojené kráľovstvo) za riadenie; Aquamarine Power (Spojené kráľovstvo) za produkt; Umicore (Belgicko) za postup; INENSUS GmbH (Nemecko) za medzinárodnú obchodnú spoluprácu a Slovenské elektrárne, a.s. (Slovensko) za podnikanie a biodiverzitu.

Čítať celý článok...

 

Pozvánka do Banskej Štiavnice

altZnámy Festival kumštu remesla a zábavy, ktorý oficiálne otvára letnú turistickú sezónu v starobylej Banskej Štiavnici, bude tento rok aj začiatkom Župného leta 2012 Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Uskutoční sa v dňoch 25. a 26. mája 2012 na štiavnickom Starom zámku.

V rámci tohto podujatia Vás pozývame do informačného stanu Europe Direct Banská Bystrica. Taktiež sa tu prezentuje nielen BBSK, ale aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch, Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince, Vojvodstvo Warmia ‑ Mazury z Poľska, Junior Achievement Slovensko, n.o., partnerstvo MURÁNSKA PLANINA ‑ ČIERNY HRON, Geopark Novohrad ‑ Nógrad, Občianske združenie PODPOĽANIE, Občianske združenie Sebechleby, Pohronské osvetové stredisko, Podpolianske osvetové stredisko a Stredoslovenské osvetové stredisko.

Plagát na stiahnutie

 

 

Súťaž Eurodesk foto moment

altEurodesk Slovensko rozbieha fotografickú súťaž „Eurodesk foto moment“, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie mladých ľudí o prítomnosti našich spolupracujúcich subjektov v ich regióne/meste. Mladí ľudia môžu vyhrať zaujímavé ceny.

Do súťaže, sa môže zapojiť každý vo veku 15 – 30 rokov, kto v stanovenom termíne pošle fotku/ obraz spĺňajúcu podmienky súťaže.

Pošli e-mail, ktorý bude obsahovať súťažnú fotografiu, priezvisko, meno a telefónne číslo na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Uzávierka prihlášok fotografií do súťaže: štvrtok 21. jún 2012 o 23:59:59

Vyhlásenie víťazov: pondelok 25. jún 2012

  alt


Čítať celý článok...

 

Café Európa v máji

altTouto cestou by sme Vás radi pozvali na májové kolo diskusného podujatia Café Európa 2012, ktoré bude tentoraz na tému: "Poradíme si s korupciou alebo ona s nami? ", ktoré sa bude konať:


Banská Bystrica - 21. 5. 2012 (pondelok) o 17:00, Klub 77, Horná 54

Viac informácií na: http://cafeeuropa.sk/#06

Čítať celý článok...

 

Mladý Európan 2012 - národné kolo

altV sobotu 2. júna vyvrcholí na Štrbskom Plese siedmy ročník vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania.

S cieľom zvýšiť povedomie o Európskej únii na Slovensku medzi študentmi stredných škôl a šíriť komunikačné priority Zastúpenia EK v SR pre rok 2012, pripravilo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci Národnou asociáciou pre rozvoj podnikania a sieťou informačných centier Europe Direct už 7. ročník vedomostnej súťaže pre študentov tretích ročníkov stredných škôl pod názvom „Mladý Európan“.

Čítať celý článok...

 

Žlté ruže v Banskej Bystrici

altInformačné centrum EUROPE DIRECT Banská Bystrica v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku pripravilo aj v tomto roku pri príležitosti osláv Dňa Európy v stredu 9. mája 2012 podujatie ŽLTÉ RUŽE. Všetkým, ktorí sa budú doobeda nachádzať na Skuteckého ulici 13 venujeme symbolický darček - žltú ružu.

Ruža má slúžiť ako pripomenutie tohto sviatku, rovnako tiež pripomenutie členstva Slovenska v Európskej únii. Prečo žltá ruža? Tento kvet symbolizuje radosť a radosť z priateľstva, teda je aj symbolom priateľstva medzi národmi, ktoré sa spojili v EÚ.

Deň Európy - 9. mája 1950 sa urobil prvý krok k tomu, čo je dnes známe ako Európska únia. V tento deň v Paríži francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman predniesol zástupcom medzinárodnej tlače deklaráciu vyzývajúcu Francúzsko, Nemecko a ďalšie európske krajiny na to, aby spojili svoju výrobu uhlia a ocele, ako "prvý konkrétny základ Európskej federácie. Počas milánskeho samitu čelných predstaviteľov EÚ v roku 1985 rozhodlo, že 9. máj bude "Dňom Európy“.

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie