Európske roky 

Národné kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan2016 – poznáme víťazov

altDňa 25. mája 2016 sa na Štrbskom Plese uskutočnilo finále jedenásteho ročníka vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Víťazi si hodnotné ceny v podobe študijno-informačnej návštevy inštitúcií Európskej únie v Bruseli, laptopov, či tabletov prevzali od vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka.

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa 08.06.2016 v BANSKEJ BYSTRICI

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke o budúcnosti Veľkej Británie v EÚ.
Júnová debata sa bude konať v Banskej Bystrici  08.06.2016 v Záhrade – CNK, Námestie SNP 16, Banská Bystrica

Diskutovať budú:
- Martin Klus (poslanec NR SR)
- Radovan Javorčík (MZVaEZ SR)
Moderuje Patrik Kováč

Čítať celý článok...

 

MDD v Banskej Bystrici 2016

altPozývame Vás na podujatie k Medzinárodnému dňu detí, ktoré sa uskutoční v parku pod Pamätníkom SNP v piatok 03.06.2016 od 15,00 hod. Organizátorom je mesto Banská Bystrica.

Máme pre Vás pripravené rôzne súťaže. Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica/REIC Banská Bystrica.

Tešíme sa na Vás :)

Čítať celý článok...

 

Minifestival Európskeho Filmu 7x7 v Banskej Bystrici

alt

 

Odporúčania Európskej komisie pre Slovensko 2016

Európska komisia prijala konkrétne odporúčania pre jednotlivé členské štáty.

Odporúčania pre Slovensko sa v tomto roku venujú štrukturálnemu deficitu, nákladovej efektívnosti zdravotníctva, daňovej disciplíne, zamestnanosti, vzdelávaniu; ako aj verejnému obstarávaniu, modernizácii verejnej správy, súdnictvu a podnikateľskému prostrediu.

Čítať celý článok...

 

Pozývame Vás na Deň Európy do Bratislavy

altV pondelok 9. mája Bratislava oslávi Deň Európy, symbolické narodeniny Európskej únie.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa na jednom pódiu stretnú skvelé kapely Fragile a Fallgrapp, ktoré vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch.

Čítať celý článok...

 

Pozvánka do kina: Minifestival Európskeho Filmu 7x7

altPozývame Vás na 10. jubilejný ročník  Minifestivalu Európskeho Filmu 7x7. 

 7x7 prináša sedem filmov od skvelých Európskych tvorcov, ktoré sa budú premietať v piatich slovenských mestách: Banská Bystrica, Bratislava, Nitra, Poprad, Prešov.


Vstup na premietania je VOĽNÝ!

Čítať celý článok...

 

Správy z EP: Pápež František dostane 6. mája Cenu Karola Veľkého

Slávnostné odovzdávanie ceny sa uskutoční vo Vatikáne 6. mája o 12:00. Začne prejavmi predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera a predsedu Európskej rady  Donalda Tuska.

Čítať celý článok...

 

Správy z EP: Roaming v krajinách EÚ

altOd 30. apríla 2016 občania EÚ profitujú z ďalšieho zníženia poplatkov za používanie telefónu v zahraničí - v inom členskom štáte EÚ. Sobota je ďalším dôležitým míľnikom na ceste ku kompletnému zrušeniu poplatkov za roaming v Európskej únii.

Čítať celý článok...

 

Pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct! Zapojte sa do verejného prieskumu do 4. mája 2016!

alt

Máte otázky o EÚ? Vedeli ste, že informácie o EÚ môžete získať aj vo vašom meste, okrese či regióne prostredníctvom informačných centier Europe Direct? Navštívili, alebo kontaktovali ste niekedy takéto informačné centrum?
Zapojte sa do nášho verejného prieskumu a pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct. Aj vaše hodnotenie zaváži, aby služby a informácie, ktoré centrá poskytujú, boli pre vás tie najrelevantnejšie.

Prístup k elektronickému formuláru je na tejto stránke.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie