Európske roky 

Európska komisia na oficiálnej návšteve Slovenska


alt1. júla 2016 začína slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie. Pri tejto príležitosti pricestuje na Slovensko kolégium európskych komisárov na čele s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudeom Junckerom.

Čítať celý článok...

 

Správy z EÚ : Spoločné vyhlásenie lídrov EÚ

altSpoločné vyhlásenie Martina Schulza, predsedu Európskeho parlamentu, Donalda Tuska, predsedu Európskej rady, Marka Rutteho, predsedu vlády krajiny na čele rotujúceho predsedníctva v Rade EÚ, a Jeana-Claudea Junckera, predsedu Európskej komisie, k výsledkom referenda v Spojenom kráľovstve. 

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa - Zotrvá Británia v EÚ?

altDňa 08.06. 2016 sa v Banskej Bystrici uskutočnila diskusia v rámci cyklu Café Európa na tému „Zotrvá Británia v EÚ?“.

O téme brexit diskutovali Radovan Javorčík z Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a poslanec Národnej rady SR Martin Klus, ktorý je zároveň aj zakladajúcim členom iniciatívy „Slovakia for Bremain“. Diskusiu moderoval Patrik Kováč z SFPA.

Bližšie informácie a celú diskusiu môžete nájsť na: http://cafeeuropa.sk/index.php/bb/166-zotrva-britania-v-eu

 

Správy z EÚ: 31 rokov Schengenu

alt14. júna 2016 si pripomíname 31. výročie vzniku schengenského priestoru voľného pohybu. Slovensko sa jeho súčasťou stalo v roku 2007.


Čítať celý článok...

 

Národné kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan2016 – poznáme víťazov

altDňa 25. mája 2016 sa na Štrbskom Plese uskutočnilo finále jedenásteho ročníka vedomostnej súťaže "Mladý Európan". Víťazi si hodnotné ceny v podobe študijno-informačnej návštevy inštitúcií Európskej únie v Bruseli, laptopov, či tabletov prevzali od vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka.

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa 08.06.2016 v BANSKEJ BYSTRICI

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke o budúcnosti Veľkej Británie v EÚ.
Júnová debata sa bude konať v Banskej Bystrici  08.06.2016 v Záhrade – CNK, Námestie SNP 16, Banská Bystrica

Diskutovať budú:
- Martin Klus (poslanec NR SR)
- Radovan Javorčík (MZVaEZ SR)
Moderuje Patrik Kováč

Čítať celý článok...

 

MDD v Banskej Bystrici 2016

altPozývame Vás na podujatie k Medzinárodnému dňu detí, ktoré sa uskutoční v parku pod Pamätníkom SNP v piatok 03.06.2016 od 15,00 hod. Organizátorom je mesto Banská Bystrica.

Máme pre Vás pripravené rôzne súťaže. Radi Vás privítame v informačnom stane Europe Direct Banská Bystrica/REIC Banská Bystrica.

Tešíme sa na Vás :)

Čítať celý článok...

 

Minifestival Európskeho Filmu 7x7 v Banskej Bystrici

alt

 

Odporúčania Európskej komisie pre Slovensko 2016

Európska komisia prijala konkrétne odporúčania pre jednotlivé členské štáty.

Odporúčania pre Slovensko sa v tomto roku venujú štrukturálnemu deficitu, nákladovej efektívnosti zdravotníctva, daňovej disciplíne, zamestnanosti, vzdelávaniu; ako aj verejnému obstarávaniu, modernizácii verejnej správy, súdnictvu a podnikateľskému prostrediu.

Čítať celý článok...

 

Pozývame Vás na Deň Európy do Bratislavy

altV pondelok 9. mája Bratislava oslávi Deň Európy, symbolické narodeniny Európskej únie.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa na jednom pódiu stretnú skvelé kapely Fragile a Fallgrapp, ktoré vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie