Európske roky 

Pozvánka do kina: Minifestival Európskeho Filmu 7x7

altPozývame Vás na 10. jubilejný ročník  Minifestivalu Európskeho Filmu 7x7. 

 7x7 prináša sedem filmov od skvelých Európskych tvorcov, ktoré sa budú premietať v piatich slovenských mestách: Banská Bystrica, Bratislava, Nitra, Poprad, Prešov.


Vstup na premietania je VOĽNÝ!

Čítať celý článok...

 

Správy z EP: Pápež František dostane 6. mája Cenu Karola Veľkého

Slávnostné odovzdávanie ceny sa uskutoční vo Vatikáne 6. mája o 12:00. Začne prejavmi predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza, predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera a predsedu Európskej rady  Donalda Tuska.

Čítať celý článok...

 

Správy z EP: Roaming v krajinách EÚ

altOd 30. apríla 2016 občania EÚ profitujú z ďalšieho zníženia poplatkov za používanie telefónu v zahraničí - v inom členskom štáte EÚ. Sobota je ďalším dôležitým míľnikom na ceste ku kompletnému zrušeniu poplatkov za roaming v Európskej únii.

Čítať celý článok...

 

Pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct! Zapojte sa do verejného prieskumu do 4. mája 2016!

alt

Máte otázky o EÚ? Vedeli ste, že informácie o EÚ môžete získať aj vo vašom meste, okrese či regióne prostredníctvom informačných centier Europe Direct? Navštívili, alebo kontaktovali ste niekedy takéto informačné centrum?
Zapojte sa do nášho verejného prieskumu a pomôžte nám vylepšiť sieť Europe Direct. Aj vaše hodnotenie zaváži, aby služby a informácie, ktoré centrá poskytujú, boli pre vás tie najrelevantnejšie.

Prístup k elektronickému formuláru je na tejto stránke.

Čítať celý článok...

 

Výsledky regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2016

altDňa 20.04.2016 sa v priestoroch Slávnostnej auly na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela, Tajovského 10, 975 90 Banská Bystrica uskutočnilo regionálne kolo 11. ročníka súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom 2. a 3. ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl. Záštitu nad tohtoročnou súťažou prevzal podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, pán Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa 20.04.2016 v BANSKEJ BYSTRICI

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku Vás pozýva na diskusiu pri koláčiku a kávičke o aktuálnej politickej situácii v Poľsku po minuloročných voľbách.
Aprílová debata sa bude konať v Banskej Bystrici  20.4.2016 v Záhrade – CNK, Námestie SNP 16, Banská Bystrica

Čítať celý článok...

 

Štatistické údaje o zdraví občanov EÚ

alt

Eurostat, štatistický úrad Európskej únie, zverejnil pri príležitosti Svetového dňa zdravia, ktorý bol 7. apríla, štatistické údaje o zdraví občanov EÚ.

V priemere, spomedzi všetkých ľudí vo veku od 25 do 64 rokov žijúcich v EÚ, približne tri štvrtiny považujú svoj zdravotný stav za veľmi dobrý alebo dobrý, o niečo menej ako 20% za primeraný a menej než 7% za zlý alebo veľmi zlý.

Čítať celý článok...

 

Ako bezpečné sú európske cesty?

altEK zmapovala úroveň bezpečnosti cestnej premávky za rok 2015. Z výsledkov vyplýva, že európske cesty sú najbezpečnejšie na svete aj napriek stagnácii v poklese počtu úmrtí na cestách.

Čítať celý článok...

 

#DigitalSingleMarket Roadshow

altSéria konferencií v 6 slovenských mestách je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o budúcnosť svojej firmy. 

Príďte sa dozvedieť viac o digitálnej budúcnosti vašej firmy a buďte na veľké zmeny pripravení!

Počas 3 hodín sa dozviete aj o možnostiach ako získať na inovácie prostriedky a tiež na čo si dávať pozor.

PODUJATIE JE URČENÉ ZDARMA PRE MAJITEĽOV A RIADITEĽOV FIRIEM.

Registrácia prostredníctvom stránky www.dsmroadshow.sk.


Bratislava - 5.4. 2016

Nitra  - 6.4. 2016

Banská Bystrica - 7.4. 2016 - Hotel Dixon

Košice -  11.4. 2016

Poprad - 12.4. 2016

Žilina -  13.4. 2016

Cieľom podujatia je pomôcť firmám nájsť konkrétne riešenia - ponuka partnerov, pre vlastný vstup do DSM a tak využiť inovácie a IKT pre rozvoj svojho podnikania, zefektívnenie procesov, zvýšenie produktivity a expanziu na zahraničné trhy.ITAS v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska, profesnými združeniami, zabezpečí kvalitný výber pozvaných hostí v regiónoch.

 

Mladý Európan 2016 regionálne kolo v Banskej Bystrici

altDo regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2016 v Banskej Bystrici, ktorá sa bude konať dňa 20.4.2016 (streda) na Ekonomickej fakulte UMB, Tajovského 10 postupujú nasledovné školy:

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie