Európske roky 

Internetová súťaž „Zaujímavosti na tému: EURÓPA A SVET – Slovensko a Slováci v Európe“

altEurope Direct Trebišov pripravilo internetovú súťaž „Zaujímavosti na tému: EURÓPA A SVET – Slovensko a Slováci v Európe“.

Súťaž je určená predovšetkým pre žiakov stredných škôl, stredných odborných škôl a odborných učilíšť na celom Slovensku.

Čítať celý článok...

 

Európska únia vytvára takmer štvrtinu svetového HDP a patrí medzi regióny s najvyšším HDP na obyvateľa

altPri príležitosti rokovaní klubu dvadsiatich najsilnejších svetových ekonomík G20 v čínskom Hangzhou zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat nasledujúce údaje:

Čítať celý článok...

 

Dnešné správy z Komisie: EÚ významne prispela k záverom G20

altEurópska únia je po boku svojich členských štátov Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska a Talianska riadnym členom G20 a na rokovaniach ju zastupujú predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a predseda Európskej rady Donald Tusk.

Čítať celý článok...

 

Kremnické gagy 2016

altV dňoch od 26. do 28. augusta 2016, sa uskutoční 36. ročník Európskeho Festivalu humoru a satiry - Kremnické Gagy, ktorý už tradične láka divákov a umelcov z celej Európy.

Čítať celý článok...

 

Agrokomplex 2016 v Nitre


altTento víkend (18. – 21. augusta 2016) sa v Nitre uskutoční 43. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Okrem rôznych zaujímavostí prinášame aj sériu Diskusných stolov na aktuálne témy, ktoré hýbu agrorezortom.

Čítať celý článok...

 

Eurostat - Vzdelávanie a zamestnanosť mladej generácie

altDňa 12.8.2016 je Medzinárodný deň mládeže, pri tejto príležitosti zverejnil Eurostat údaje týkajúce sa vzdelávania a zamestnanosti mladej generácie.

V Európskej únii žije takmer 90 miliónov ľudí vo veku 15-29 rokov, čo je 17% z jej celkovej populácie. Čo sa týka ich zamestnanosti a vzdelávania, je situácia v členských štátoch značne odlišná.

Čítať celý článok...

 

Súťaž Europa Nostra 2017

altDo 1. októbra 2016 môžete prihlásiť seba alebo svoj projekt do významnej Ceny EÚ za kultúrne dedičstvo. Ide o ocenenie, ktoré organizuje paneurópska federácia mimovládnych a neziskových organizácií v oblasti kultúrneho dedičstva s názvom Europa Nostra v spolupráci s Európskou komisiou.

Čítať celý článok...

 

Informačné semináre k programu Európa pre občanov

altEurópsky kontaktný bod VÁS POZÝVA na informačné semináre ku grantovému programu Európskej únie Európa pre občanov:

AUGUST 2016 – 2.8.2016 Dolný Kubín, 4.8.2016 Poprad, 10.8.2016 Banská Štiavnica a 16.8.2016 Košice.

Čítať celý článok...

 

Filmová cena LUX 2015 má už svojich troch finalistov

alt

Keď otvorím oči, Môj život ako cuketa a Toni Erdman. Toto sú tri z desiatich nominovaných filmov, ktoré sa budú tento rok uchádzať o Filmovú cenu LUX, ktorú už po desiaty rok udeľuje Európsky parlament.

Čítať celý článok...

 

Dnešné správy z Komisie: Koľko minulý rok vyčerpalo Slovensko z Európskeho rozpočtu?

alt

Európska komisia zverejnila správy o stave čerpania rozpočtu EÚ za rok 2015. Slovensko z neho v minulom roku celkovo vyčerpalo 3,73 miliardy Eur, pričom prispelo sumou 607,9 milióna Eur a ďalších  88,9 milióna Eur odviedlo v podobe ciel a obchodných poplatkov.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie