Európske roky 

Správy z Komisie: Pôrody a pôrodnosť v EÚ

V EÚ sa v roku 2014 narodilo 5,132 miliónov detí, oproti roku 2001 (5,063 miliónov) ide o nárast.

Spomedzi všetkých členských štátov v počte narodených detí vedie Francúzsko (819 300 v roku 2014), po ňom nasledujú Veľká Británia (775 900), Nemecko (714 900), Taliansko (502 600) a Španielsko (426 100).

Čítať celý článok...

 

Správy z Komisie: Počet žiadostí o azyl

V roku 2015 požiadalo o medzinárodnú ochranu v členských štátoch EÚ 1 255 600 osôb, čo je viac ako dvojnásobok oproti predošlému roku. Ide o žiadateľov, ktorí sa o azyl uchádzajú po prvý raz. Najviac žiadateľov pochádza zo Sýrie, Afganistanu a Iraku. Sýrčania predstavovali najväčšiu skupinu medzi uchádzačmi o azyl v 12 členských štátoch EÚ. Spomedzi Afgancov uchádzajúcich sa po prvý raz o azyl v členských štátoch EÚ, takmer polovica požiadala Maďarsku (45 600) a Švédsku (41 200).

Čítať celý článok...

 

Vyhlásenie súťaže Mladý Európan 2016

altRegionálne kolo Mladého Európana, ktoré realizuje Europe Direct Banská Bystrica sa uskutoční 20. apríla 2016 na Ekonomickej fakulte UMB, Tajovského 10, 975 90 Banská Bystrica. Na toto regionálne kolo sa môžu prihlásiť stredné školy a gymnáziá z okresov Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Zvolen, Brezno, Detva, Žarnovica, Žiar nad Hronom.

Do regionálneho kola v Banskej Bystrici postupuje 15 prihlásených družstiev.

Podrobnosti nájdete v priloženom štatútesúťažnom poriadku

Prihláška do súťaže Mladý Európan 2016 v Banskej Bystrici (na stiahnutie v doc.)

V prípade záujmu prihláste prosím trojčlenné družstvo študentov 2. a/alebo 3. ročníka Vašej školy najneskôr do 18. marca 2016 prostredníctvom vyplnenej prihlášky poštou, faxom alebo e-mailom.


Čítať celý článok...

 

Hodnotenie činnosti informačných centier Europe Direct

altVyužite možnosť a ohodnoťte činnosť informačných centier Europe Direct (ED) v rokoch 2013-2017.

Prístup k elektronickému formuláru je na tejto stránke.

Ďakujeme 

 

Logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ

altSlovensko sa od  1. júla 2016 na polroka stane hlasom a tvárou 28 európskych členských štátov EÚ. Logo je najviditeľnejšou značkou predsedníckej krajiny v Rade EÚ.

Naše logo je príťažlivé a ľahko zapamätateľné a nesie pozitívnu emóciu.

Čítať celý článok...

 

Balík opatrení v oblasti udržateľnosti bezpečnosti dodávok energie

altEurópska komisia dňa 16.2.2016 predstavila balík opatrení v oblasti bezpečnosti dodávok energie spolu s návrhmi, ktoré majú EÚ pripraviť na celosvetovú transformáciu energetiky, ako aj na prípadné prerušenia dodávok energie. Otázka bezpečnosti dodávok energie je jedným zo základných kameňov stratégie energetickej únie, ktorá je kľúčovou politickou prioritou Junckerovej Komisie.

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa 17.02.2016 v BANSKEJ BYSTRICI

altFebruárová debata sa bude konať v Banskej Bystrici 17.2.2016  v Záhrade - CNK na tému "Kam smeruje Rusko?". S Tomášom Goliášom (Denník N) budú diskutovať Alexander Duleba a Juraj Marušiak.

Viac na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1000507056689657/

Webová stránka: http://cafeeuropa.sk/index.php/component/eventlist/details/52

Čítať celý článok...

 

Európska komisia investuje 130 miliónov eur do diaľnice na severozápade Slovenska

altEurópska komisia schválila prvú fázu veľkého projektu v objeme 155,6 milióna eur, pričom 130,3 milióna sa financuje z Kohézneho fondu. Cieľom projektu je postaviť na severozápade Slovenska 12,3-kilometrový úsek diaľnice D3 zo Svrčinovca do Skalitého.

Diaľnica D3 sa na križovatke Hričovské Podhradie pripája k východozápadnej D1, takže je pokračovaním hlavného ťahu z Bratislavy do Žiliny.

Tlačová správa na stiahnutie (pdf formát)

 

Deň bezpečnejšieho internetu

alt9. február je Dňom bezpečnejšieho internetu. Pri tejto príležitosti vydal štatistický úrad EÚ Eurostat najnovší prieskum týkajúci sa bezpečnosti na internete. Deň bezpečnejšieho internetu je každoročná aktivita a jej cieľom je podpora bezpečnejšieho a zodpovednejšieho používania online technológií a mobilných telefónov najmä medzi deťmi a mládežou.

Čítať celý článok...

 

Aktuálna zimná hospodárska prognóza

altEurópska komisia dňa 4. 2. 2016  zverejnila aktuálnu zimnú hospodársku prognózu.

Ekonomické oživenie v eurozóne a Európskej únii by malo pokračovať miernym tempom už štvrtý rok, pričom hlavným ťahúňom rastu je domáca spotreba. Nízke ceny ropy, priaznivé podmienky financovania či nízky kurz eura naďalej podporujú hospodársky rast a ich vplyv sa zdá byť dlhodobejší v porovnaní s minulou prognózou.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie