Európske roky 

Logo slovenského predsedníctva v Rade EÚ

altSlovensko sa od  1. júla 2016 na polroka stane hlasom a tvárou 28 európskych členských štátov EÚ. Logo je najviditeľnejšou značkou predsedníckej krajiny v Rade EÚ.

Naše logo je príťažlivé a ľahko zapamätateľné a nesie pozitívnu emóciu.

Čítať celý článok...

 

Balík opatrení v oblasti udržateľnosti bezpečnosti dodávok energie

altEurópska komisia dňa 16.2.2016 predstavila balík opatrení v oblasti bezpečnosti dodávok energie spolu s návrhmi, ktoré majú EÚ pripraviť na celosvetovú transformáciu energetiky, ako aj na prípadné prerušenia dodávok energie. Otázka bezpečnosti dodávok energie je jedným zo základných kameňov stratégie energetickej únie, ktorá je kľúčovou politickou prioritou Junckerovej Komisie.

Čítať celý článok...

 

Diskusia Café Európa 17.02.2016 v BANSKEJ BYSTRICI

altFebruárová debata sa bude konať v Banskej Bystrici 17.2.2016  v Záhrade - CNK na tému "Kam smeruje Rusko?". S Tomášom Goliášom (Denník N) budú diskutovať Alexander Duleba a Juraj Marušiak.

Viac na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1000507056689657/

Webová stránka: http://cafeeuropa.sk/index.php/component/eventlist/details/52

Čítať celý článok...

 

Európska komisia investuje 130 miliónov eur do diaľnice na severozápade Slovenska

altEurópska komisia schválila prvú fázu veľkého projektu v objeme 155,6 milióna eur, pričom 130,3 milióna sa financuje z Kohézneho fondu. Cieľom projektu je postaviť na severozápade Slovenska 12,3-kilometrový úsek diaľnice D3 zo Svrčinovca do Skalitého.

Diaľnica D3 sa na križovatke Hričovské Podhradie pripája k východozápadnej D1, takže je pokračovaním hlavného ťahu z Bratislavy do Žiliny.

Tlačová správa na stiahnutie (pdf formát)

 

Deň bezpečnejšieho internetu

alt9. február je Dňom bezpečnejšieho internetu. Pri tejto príležitosti vydal štatistický úrad EÚ Eurostat najnovší prieskum týkajúci sa bezpečnosti na internete. Deň bezpečnejšieho internetu je každoročná aktivita a jej cieľom je podpora bezpečnejšieho a zodpovednejšieho používania online technológií a mobilných telefónov najmä medzi deťmi a mládežou.

Čítať celý článok...

 

Aktuálna zimná hospodárska prognóza

altEurópska komisia dňa 4. 2. 2016  zverejnila aktuálnu zimnú hospodársku prognózu.

Ekonomické oživenie v eurozóne a Európskej únii by malo pokračovať miernym tempom už štvrtý rok, pričom hlavným ťahúňom rastu je domáca spotreba. Nízke ceny ropy, priaznivé podmienky financovania či nízky kurz eura naďalej podporujú hospodársky rast a ich vplyv sa zdá byť dlhodobejší v porovnaní s minulou prognózou.

Čítať celý článok...

 

Slovenská víťazka prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores

altEurópska komisia dňa 3.2.2016  vyhlásila víťazov každoročnej prekladateľskej súťaže „Juvenes Translatores“

Na Slovensku putuje ocenenie po dvojročnej prestávke na bilingválne gymnázium do Žiliny. Slovenskú víťazku súťaže Zuzanu Kráľovú a víťazov z ostatných členských štátov v apríli slávnostne ocení podpredsedníčka Európskej komisie Kristalina Georgieva. 

Študenti dostali za úlohu preložiť jednoduchý, no pútavý text na tému rozvojovej spolupráce, Zuzana sa rozhodla pre preklad textu zo španielčiny.

Tlačová správa na stiahnutie (pdf formát)

 

súťaž Junior Internet

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku je aj tento rok partnerom súťaže Junior Internet. Je určená mladým tvorcom webu, grafiky, programátorom aplikácií alebo nezávislým blogerom, ktorí sa môžu prihlásiť do jednej zo šiestich súťažných kategórií. Hodnotiteľmi súťažných projektov budú ľudia z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní sa vo svete online marketingu.

Čítať celý článok...

 

Európske hlavné mestá kultúry - tradícia pokračuje

altTohtoročnými držiteľmi titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) sú poľské mesto Wroclaw a španielsky San Sebastián. Počas celého roka ich čaká maratón pestrých podujatí, ktorých cieľom je ukázať bohatstvo a rozmanitosť európskej kultúry a prilákať množstvo turistov z Európy,  ale aj z celého sveta.

Čítať celý článok...

 

Holandsko na čele Rady EÚ

altOd 1. januára 2016 predsedá Holandsko Rade Európskej únie. Počas tohto obdobia bude Holandsko pracovať na zlepšení európskej spolupráce a sústredí sa na tieto kľúčové oblasti: bezpečná a slobodná Európa a spoločný postup v konfliktných situáciách; efektívny a spravodlivý jednotný trh, ktorý prinesie viac práce a primerané príjmy; spoločná a spravodlivá migračná a azylová politika; nadčasová klimatická a energetická politika s udržateľným rastom a energetickou bezpečnosťou; silná a stabilná eurozóna so zdravými rozpočtami a modernými ekonomikami.

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie