Európske roky 

súťaž Junior Internet

altZastúpenie Európskej komisie na Slovensku je aj tento rok partnerom súťaže Junior Internet. Je určená mladým tvorcom webu, grafiky, programátorom aplikácií alebo nezávislým blogerom, ktorí sa môžu prihlásiť do jednej zo šiestich súťažných kategórií. Hodnotiteľmi súťažných projektov budú ľudia z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní sa vo svete online marketingu.

Kategória JuniorTEXT je európska. Súťažiaci by do nej mali prihlasovať texty na tému „Ako by malo Slovensko viesť Európu?“. Literárny útvar je ľubovoľný, text by však mal byť umiestnený na internete s uvedením mena autora.

"Od 1. júla 2016 bude mať Slovensko dôležitú úlohu predsedníckej krajiny v Rade Európskej únie. Po prvýkrát vo svojej histórii si Slováci budú môcť na vlastnej koži vyskúšať, ako náročné je viesť Európsku úniu a hľadať spoločné riešenia prospešné pre všetkých 28 členských štátov," povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Chrenek ďalej doplnil: "Budeme veľmi radi, ak sa tento rok žiaci základných a stredných škôl, ktorí sa chcú zapojiť do súťažnej kategórie JuniorText, zamyslia, ako by počas druhého polroka 2016 malo Slovensko viesť Európu."

Viac informácií nájdete na stránke: www.juniorinternet.sk

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie