Európske roky 

Pozývame Vás na Deň Európy do Bratislavy

altV pondelok 9. mája Bratislava oslávi Deň Európy, symbolické narodeniny Európskej únie.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa na jednom pódiu stretnú skvelé kapely Fragile a Fallgrapp, ktoré vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch.

„Deň Európy predstavuje symbolické narodeniny Európskej únie a dáva nám príležitosť pozrieť sa na to čo Únia za dobu svojej existencie dosiahla. Desiatky rokov mierovej spolupráce v Európe viedli k zmiereniu medzi odvekými rivalmi, ku slobode, prosperite a k zjednoteniu Európy. Dnes spoločnú európsku rodinu tvorí 28 členských štátov, ktoré spolu úzko spolupracujú v prospech všetkých svojich občanov. Rád by som Vás pozval, aby ste európske narodeniny prišli 9. mája osláviť spolu s nami. Verím, že sa príjemne zabavíte." uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Otvorenia Dňa Európy (o 10.00) sa zúčastnia podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.


Viac informácií:

http://ec.europa.eu/slovakia/news/2016/den_europy_2016_sk.htm

https://www.facebook.com/events/500801926776321/

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=2oFQQpk6y0U&

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie