Európske roky 

Agrokomplex 2016 v Nitre


altTento víkend (18. – 21. augusta 2016) sa v Nitre uskutoční 43. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Ani tentoraz na ňom nebude chýbať stánok Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Okrem rôznych zaujímavostí prinášame aj sériu Diskusných stolov na aktuálne témy, ktoré hýbu agrorezortom.

 „Agrokomplex je jedinečná výstava, ktorá ukazuje ľuďom hodnoty, ktoré poľnohospodári tvoria pre nás všetkých.  Pre odbornú, ale aj širokú verejnosť sme na výstave pripravili zaujímavé diskusie na aktuálne témy. Tento rok sa bude  diskutovať  o tom, aká je situácia v poľnohospodárstve, v potravinárstve, čo Európska únia farmárom prináša, alebo ako lepšie propagovať regionálne výrobky. Cením si, že do našej úvodnej diskusie prijala pozvanie aj pani ministerka Gabriela Matečná. Opäť poskytneme priestor aj mladým farmárom, ktorí sú pre budúcnosť agrosektora veľmi dôležití." povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

 Účastníkmi Diskusných stolov budú popredné osobnosti slovenského poľnohospodárskeho života, ako aj odborníci z Európskej komisie. Hovoriť sa bude o  tom čo pre slovenské poľnohospodárstvo znamená predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ, o hospodárskom prínose nových technológií a efektívnom využívaní európskej podpory slovenskými poľnohospodármi. Sobota bude venovaná mladým farmárom a prebehne aj diskusia o výhodách spotreby domácich potravín a výrobkov.


Ďalšie podrobnosti a nájdete v priloženej tlačovej správe (pdf dokument)

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie