Európske roky 

Kremnické gagy 2016

altV dňoch od 26. do 28. augusta 2016, sa uskutoční 36. ročník Európskeho Festivalu humoru a satiry - Kremnické Gagy, ktorý už tradične láka divákov a umelcov z celej Európy.


Zastúpenie Európskej komisie v Slovenskej republike je aj tento rok spoluorganizátorom tohto jedinečného podujatia, ktoré z Kremnice robí skutočne mesto európskych rozmerov. Tento projekt si totiž vybudoval medzinárodnú reputáciu vysoko kvalitného podujatia a je mnohými považovaný za špičku v stredoeurópskom regióne. O jeho kvalitách svedčí aj minuloročné ocenenie Medzinárodnej platformy Európskej asociácie festivalov EFFE, ktorá zaradila Kremnické Gagy medzi najlepšie európske festivaly. Takéto prestížne ocenenie sa udeľuje festivalom, ktoré spĺňajú vysokú umeleckú kvalitu, zapájajú miestne umelecké komunity a majú významný vplyv na národnej i medzinárodnej úrovni. Práve takéto festivaly robia z Európy lepšie miesto pre život.

Vďaka vyše 250 autorom a interpretom z ôsmich štátov Európy, Izraela a Slovenska sa bude ulicami stredovekej Kremnice šíriť smiech a radosť. Zaujímavý program pozostávajúci z 36 hlavných produkcií a 25 sprievodných akcií sľubuje skvelé zážitky pre všetkých návštevníkov festivalu, od tých najmladších až po tých najstarších. Hlavnou témou tohtoročného podujatia bude humoristická až satirická sebareflexia deformácií a absurdností, ktoré obklopujú náš bežný život a obracajú ho hore nohami. Program a všetky podujatia si budú môcť návštevníci festivalu vychutnať zadarmo.

Tento rok divákov čaká napríklad francúzske saxofónové kvarteto Les DéSAXéS z Paríža. V hudobno-pohybovej šou s názvom Saxophonissimo s francúzskym šarmom a bez slov rozohrá vtipné dialógy na svojej ceste okolo sveta. Romantici si zas prídu na svoje v gangsterskej rozprávke Bláznivý Petříček z produkcie pražskej agentúry Next Picture v hlavných úlohách s hviezdami českého hereckého neba Táňou Vilhelmovou a Vojtechom Dykom.

Zo slovenskej produkcie je pripravená zábavná francúzska konverzačná komédia Meno – o nečakanom odhalení vzťahov v rodine z dielne agentúry Aeon a Štúdia L+S. Nebude chýbať ani špeciálna festivalová verzia známej Show Jana Krausa, v ktorej si český moderátor slovne "podá" Ivetu Radičovú, Dušana Chreneka, Mariána Labudu a Borisa Farkaša.
Ako už býva zvykom, aj tento rok bude hodnotiť diela a výkony umelcov Akadémia humoru na čele s prezidentom Mariánom Labudom, ktorá bude odovzdávať tzv. Zlatý gunár až v ôsmich kategóriách. Najlepší ostrostrelec bude ocenený titulom Grand Prix 2016, no a pre všetkých návštevníkov bude výhrou samotný program, ktorý na nich čaká.

webová stránka  Kremnické Gagy 2016

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie