Európske roky 

Podiel obnoviteľných zdrojov na spotrebe energie v EÚ stále rastie - 11 členských štátov už dosiahlo svoje ciele na rok 2020

altPrinášame prehľad o návštevach eurokomisárov na Slovensku v týchto dňoch:

20 - 21. marec: Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič na dvojdňovej návšteve Slovenska

V dňoch 20. a 21.marca 2017 navštívi Slovensko podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič v rámci tohtoročnej tzv. Energy Union tour.

 V pondelok (20.marca) sa p. Šefčovič zúčastní historicky prvého stretnutia skupiny na vysokej úrovni na Slovensku ku prepojeným a autonómnym vozidlám. Fototermín určený pre médiá bude o 10.00 hod., o 12.00 hod. v priestoroch Slovak Business Agency na ulici Karadžičova 2 v Bratislave sa následne uskutoční tlačový brífing podpredsedu EK Šefčoviča a podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. Účasť médií je potrebné potvrdiť do pondelka 20. marca 2017, 9.00 hod. na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

 V priebehu dňa sa podpredseda EK zároveň stretne s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom životného prostredia Lászlóm Solymosom, s ktorými bude diskutovať o implementácii rámca pre klímu a energetiku do roku 2030, vypracovaní integrovaných národných plánov v týchto oblastiach, či o balíku Čistá energia pre všetkých Európanov.

 V utorok (21.marca) vystúpi podpredseda EK Šefčovič na diskusnom fóre HNClub v rámci tzv. Dialógu s občanmi o Európe. Spolu s podpredsedom vlády Pellegrinim a primátor Bratislavy Ivom Nesrovnalom, a za  prítomnosti poslancov parlamentu budú diskutovať o Slovensku a Energetickej únii, o príležitostiach, ktoré ponúka Investičný plán pre Európu, či o iniciatívach v oblasti inteligentných miest a význame inovácií pre sektor energetiky a dopravy. Tlačový brífing pre novinárov sa uskutoční v  čase 11:30-12:00 v Radisson Blu Carlton Hotel na Hviezdoslavovom námestí 3 v Bratislave, účasť médií je potrebné potvrdiť na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

 

Podpredseda EK pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič k tomu dodáva: „Budúcnosť patrí tým, ktorí inovujú. Slovensko ako členský štát EÚ s významným zastúpením automobilového priemyslu zohráva dôležitú úlohu pri podpore nových štruktúr mobility a pri zavádzaní vozidiel s nízkymi a nulovými emisiami."

Komisárka Jourová dnes na Slovensku

Dnes (17.marca) je na oficiálnej návšteve Slovenska komisárka EÚ pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová. V rámci svojho programu absolvuje bilaterálne stretnutie s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Petrom Plavčanom, s ktorým bude diskutovať o tom, ako zlepšiť integráciu rómskych žiakov na slovenských školách. Stretne sa tiež s ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabrielou Matečnou, s ktorou bude rokovať o duálnej kvalite potravín. Po ich stretnutí bude nasledovať spoločná tlačová konferencia, ktorá sa uskutoční v čase 15:45-16:15 v priestoroch Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (Dobrovičova 12, Bratislava).

Komisárka Jourová dnes zároveň absolvovala diskusiu so študentmi na Ekonomickej univerzite v Bratislave v rámci tzv. Dialógu s občanmi Európe, ktorý bolo možné sledovať online, a tiež vystúpila na sympóziu s názvom Etika a politika II, ktorý organizuje bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.

 
Partneri

    

Vyhľadávanie
Aktuálne projekty

 

„Vzdelávanie vo vidieckom cestovnom ruchu“

E-learningové vzdelávanie